MFF EKOTOPFILM - ENVIROFILM

Medzinárodný festival filmov o životnom prostredí ENVIROFILM vznikol v roku 1995. Odvtedy sa každoročne v máji oceňujú najlepšie snímky filmových tvorcov z celého sveta. V porote sedávajú známe osobnosti z oblasti filmovej dokumentárnej tvorby, žurnalistiky a ekológie.

Festival sa svojou profesionálnou úrovňou a kvalitou súťažných filmov zaradil medzi svetové špičky podujatí propagujúcich ochranu a tvorbu životného prostredia. Svedčí o tom aj ocenenie za zvyšovanie environmentálneho povedomia verejnosti prostredníctvom filmu a ďalších médií. Osobne ho v roku 2000 prišiel do Banskej Bystrice odovzdať výkonný riaditeľ Royal Award Foundation z Dánska. Ďalšie ocenenie sa festivalu ušlo od primátora Banskej Bystrice v roku 2005.

O desať rokov neskôr čakal festival dôležitý míľnik. V roku 2015 ENVIROFILM spája sily s EKOTOPFILMOM. Výsledkom partnerskej spolupráce dvoch významných tradičných podujatí je Medzinárodný filmový festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM. V rovnakom čase na dvoch miestach (Bratislava a Banská Bystrica) spoločne propagujú myšlienky ochrany životného prostredia a možností trvalo udržateľného rozvoja.

Viac informácií nájdete na www.envirofilm.sk.

Vytlačiť