Najväčšia konferencia na Slovensku o živote bez odpadu bude ONLINE

Najväčšia konferencia na Slovensku o živote bez odpadu bude ONLINE

 

Máme pre vás dobrú správu! Aj napriek pandémii koronavírusu a prísnym obmedzeniam sa uvidíme aj tento rok. Tretí ročník konferencie o živote bez odpadu „Slovakia Going Zero Waste“ sa po prvýkrát uskutoční ONLINE. Veríme, že sa spoločne podporíme aj v tomto náročnom období a pohneme sa opäť o krok ďalej.

 

Kedy sa uvidíme? Počas troch dní  od 25.  do 27 septembra 2020

Aký je náš cieľ? Pomôcť nasmerovať Slovensko k udržateľnejšiemu spôsobu fungovania a k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu. Ten predstavuje  globálny existenčný problém pre našu spoločnosť a životné prostredie. Špeciálnym hosťom  tohto ročníka je Will McCallum, riaditeľ Greenpeace z Veľkej Británie pre otázky oceánov a Bert van Son, zakladateľ MUD Jeans, spoločnosti, ktorá funguje zcela na báze zelenej udržateľnosti.

 

Pre koho je konferencia „Slovakia Going Zero Waste“  určená? Pre širokú verejnosť, zástupcov firiem, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch. Vystúpi počas nej 14 rečníkov v štyroch tematických blokoch, ktoré predstavujú celkový prierez problematikou - od globálneho problému s odpadom, vrátane nastavenia systematických zmien, inovatívnych riešení, dobrých príkladov z praxe, až po zero waste fungovanie úspešnej celosvetovej firmy. Počas prestávok bude pre účastníkov pripravených 9 moderovaných diskusií o detailoch života bez odpadu, ako aj o udržateľnosti a ďalších  súvislostiach.

 

Vieme, že najlepšie funguje motivácia samotnou praxou. Zameriame sa preto na prvé lastovičky dosahujúce konkrétne zmeny vo viacerých oblastiach. Preberieme inovácie napomáhajúce životu bez odpadu. Sústrediť sa budeme na to, ako môže dosiahnuť človek, z akejkoľvek pozície, reálnu zmenu k lepšiemu vo svojom prostredí. Téma odpadu je zodpovednosťou každého z nás. Pridajte sa k nám a pomôžte nám nasmerovať Slovensko k udržateľnému životnému štýlu.

 

Ďalšie informácie nájdete na  zero-waste.sk.

 

 

 

 

 

Vytlačiť