Bezpečnú a udržateľnú dopravu môžu samosprávy podporiť účasťou na Európskom týždni mobility 2021

Bezpečnú a udržateľnú dopravu môžu samosprávy podporiť účasťou na Európskom týždni mobility 2021

Už len týždeň ostáva do začiatku tradičnej kampane zameranej na udržateľnú mobilitu v našich mestách a obciach. Do jubilejného dvadsiateho ročníka EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY 2021 sa môžu samosprávy registrovať ešte do 15. septembra 2021 prostredníctvom webovej stránky www.eurotm.sk.

Samosprávy tak majú poslednú šancu pripojiť sa k 52 slovenským mestám a obciam, ktoré sa registrovali do dnešného dňa. Spolu s partnermi vytvoria ďalšiu príležitosť na vyskúšanie si nových foriem čistej mobility, na zhodnotenie súčasných dopravných problémov a krok vpred smerom k udržateľnejšej mobilite. EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY bude aj tento rok prebiehať v tradičnom termíne od 16. do 22. septembra a vyvrcholí Dňom bez áut.

Hlavným sloganom kampane je heslo „Buďme zdraví, cestujme ekologicky“, ako reakcia na minulý rok poznačený pandémiou COVIDu-19. V tomto roku je preto kampaň cielená na štyri oblasti: duševné a fyzické zdravie, bezpečnosť a reakcia na COVID-19. „Očakávame, že aj tento rok samosprávy opäť zorganizujú pútavé aktivity a podujatia, ktoré zaujmú verejnosť a upriamia pozornosť na tému mobilita. Ako národný koordinátor ich k tomu dlhodobo motivujeme, takže verím, že ich bude v rámci kampane ETM vidieť a počuť,“ uviedol Michal Maco, generálny riaditeľ Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP), ktorá je aj hlavným organizátorom kampane.

Okrem samotnej kampane SAŽP spoločne s Ministerstvom životného prostredia vyhlasuje aj tento rok národnú súťaž o Cenu ETM 2021. Zapojiť sa do nej je možné prostredníctvom troch kategórií: Aktívna samospráva, Efektívne trvalé opatrenie a Aktívna organizácia/inštitúcia. Postup k prihláseniu do kampane ETM a do súťaže o Cenu ETM 2021 nájdu samosprávy na webovej stránke ETM 2021. Registrácia pre neziskové organizácie, inštitúcie, či školy s ich aktivitami, ktoré prispievajú k propagácii a podpore aktívnych foriem dopravy, je otvorená  počas celého roka.   

Viac informácií o podmienkach registrácie a k zapojeniu sa do súťaže o Cenu ETM nájdete na webovej stránke www.eurotm.sk, na Facebooku alebo Instagrame.

 

 

 

Vytlačiť